Başkanın Mesajı

İhlas Yayın Holding, 2017 yılında da tarafsız habercilik
anlayışının yanı sıra takipçilerini bilgilendirme görevini
eksiksiz bir biçimde yerine getirmiştir.

Kıymetli Paydaşlarımız,

Küresel ekonomi, farklı coğrafyalarda ortaya çıkan jeopolitik risklere karşın 2017 yılında %3,6 seviyesinde büyüme performansıyla ılımlı gelişim seyrini korumuştur. Komşu ülkelerde devam
eden problemlerin de etkisi ile küresel ölçekte jeopolitik riskler önemli ölçüde artmıştır. Bütün bunlara rağmen küresel ekonominin yapısal bir reforma gerek kalmaksızın, önümüzdeki dönemde de ılımlı büyüme performansını sürdürmesi beklenmektedir.

Küresel Ekonomide Toparlanma Devam Etti…

Gerek küresel ekonomide yaşanan kırılganlıklar gerekse 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin etkisiyle 2017’de zorlu bir dönem yaşayan Türkiye ekonomisi, yılın ikinci yarısından itibaren beklentilerin oldukça üstünde bir performans sergilemiştir.

Hükümetimiz, Kredi Garanti Fonu (KGF) başta olmak üzere reel ekonomiyi canlandırmaya yönelik almış olduğu önlemler neticesinde 2017 yılı üçüncü çeyreğinde son 6 yılın en güçlü büyüme performansıyla %11,1 seviyesinde büyüme yakalamıştır. Ekonomideki büyüme ivmesi sermaye piyasalarına da yansımış ve İstanbul Borsası (BİST) yıllık %47,6 yükselişle küresel sermaye piyasalarında üçüncü sıraya yükselmiştir. Bunun yanı sıra, ülkemizdeki birçok büyük yatırım da devam etmektedir.

Köklü Geçmişimizden Güç Aldık…

İhlas Yayın Holding, köklü geçmişinden almış olduğu güçle milli değerleri gözeten yayın politikasını 2017 yılında da başarıyla devam ettirmiştir. Dijital dönüşüm sürecini yakından takip eden Şirketimiz, yeni teknoloji uygulamaları alanında öncü olmayı sürdürmüştür.

Güçlü Marka Karması…

Türkiye Gazetesi, TGRT Haber, TGRT Belgesel, TGRT FM, İHA gibi kendi kulvarlarında öncü olan çok sayıda markayı bünyesinde barındıran İhlas Yayın Holding, 2017 yılında da tarafsız habercilik anlayışının yanı sıratakipçilerini bilgilendirme görevini eksiksiz bir biçimde yerine getirmiştir. Türkiye’nin ilk özel radyolarından olan TGRT FM, 2017’de 25. Yılını kutlarken, 125 vericisiyle en yaygın erişime sahip radyolarından biri olmayı sürdürmüştür. Dijital Varlıklar iştiraki ile dijital yayıncılığa başarıyla devam eden İhlas Yayın Holding, Türkiye Gazetesi ile gündem oluşturan özel haberlere imza atmıştır. 2017 yılında izleyicilerin haber alma imkânını artırma amacıyla konseptini değiştiren TGRT Haber, “Kesintisiz Haber” sloganı ile haberciliğe daha çok ağırlık vermiştir.

TGRT Haber, yapmış olduğu yenilikler ve ortaya koymuş olduğu yeni yayın politikasıyla, etkin habercilik anlayışına yoğunlaşmıştır. Bu politika değişikliği izleyici kitlesinin dikkatini çekmiş ve izlenme oranımızı belirgin bir şekilde artırarak, reyting sıralamasında üst sıralara taşımıştır.

TGRT Belgesel, 2017 yılı başından itibaren yeni yapılan ve arşivde bulunan belgeseller için YouTube üzerinde oluşturulan bir kanal sayesinde daha çok sayıda izleyiciye ulaşma imkânı bulurken, yeni teknolojiler benimsemede her zaman öncü olan İHA, haber yayıncılığında “Drone” teknolojisi kullanmaya başlamıştır.

Yaptığı yayınlarda milli değerleri her zaman ön planda tutmaya, halkın sesi olmaya gayret gösteren İhlas Yayın Grubu, birçok sosyal projeye de imza atmıştır. 2017 yılı içerisinde bu kapsamda 15 Temmuz darbe girişiminde halkımızın kahramanlıklarını dünyaya duyuran İHA tarafından hazırlanan “15 Temmuz Destanı” fotoğraf sergisi Türkiye genelinde 55 noktada “Oradaydık, Unutmadık, Unutturmadık” teması ili sergilenmiştir.

Geleceğin Yayıncılığına Doğru Adım Adım

İhlas Yayın Holding olarak gerek köklü geçmişimizden gerekse 2017 yılında gerçekleştirdiğimiz atılımlardan güç alarak faaliyet alanımızda atılımlarımıza devam edeceğiz. Dijital dönüşüm süreci ışığında yenilikçi projeler geliştirmenin yanı sıra Türk ekonomisi için katma değer üretmeyi sürdüreceğiz. 2017 yılındaki faaliyetlerimize destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,

AHMET MÜCAHİD ÖREN

Yönetim Kurulu Başkanı