İhlas Haber Ajansı ve Fuji TV işbirliği

İhlas Haber Ajansı (İHA), Japonya’nın köklü medya kuruluşları arasında yer alan Fuji Televizyonu ile işbirliği yaptı.

 

Medya Grubumuzun önemli şirketlerinden olan İhlas Haber Ajansı, Japonya’nın köklü medya kuruluşları arasında yer alan Fuji Televizyonu ile işbirliği yaptı. Bu çerçevede şirketi binamızda bulunan İhlas Haber Ajansı içinde büro açan Fuji TV, faaliyetlerini ve yayınlarını buradan sürdürmeye de başladı.

Yapılan bu antlaşma sebebiyle düzenlen programa ise İHA Genel Müdürü Hamit Arvas, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı, Operasyon Koordinatörü Özgür Yorul, Fuji Tv Kıdemli Genel Müdürü Katsuaki Suzuki, İstanbul Büro Şefi Takayuki Sakamato, İstanbul büro çalışanları, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara’nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Açılış nedeniyle düzenlenen etkinliğin sunuculuğunu ise Türkiye’de yakından tanınan Japon oyuncu Ayumi Takano yaptı.

Fuji Tv Genel Müdürü Suzuki, İstanbul Bürosu’nun açılışı için katkıda bulunan İHA ailesine teşekkür ederek, “Bundan sonar güzel ve uzun işbirliği dileklerinde bulunuyorum. Türkiye, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun tam merkezinde yer almaktadır. Şu an dünyanın mülteciler sorunu, DAEŞ sorunu gibi çeşitli sorunların çözülmesi için Türkiye’nin çok büyük rol oynayacağını düşünüyorum. Biz, dünyanın haber merkezi olan İstanbul’dan çeşitli haberleri sunacağımız için çok gurur duyuyoruz” dedi.

“İhlas Holding, Türkiye’nin en köklü medya kuruluşlarından birisi”
İhlas Haber Ajansı Genel Müdürü Hamit Arvas ise konuşmasında, Fuji TV’yi Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti ve “Dünyanın en büyük televizyonlarından Fuji TV’yi, Türkiye’de, İstanbul’da ağırlamak bizim için çok büyük bir mutluluk. Bu işbirliğimizin ileride çok daha gelişerek, büyüyerek daha ileri boyutlara gidebileceğini tahmin ediyorum. Bizim gayretlerimiz bu doğrultuda olacaktır. Türkiye’nin Japonya ile çok ortak yönleri var. Geçmişten gelen, tarihi dostlukları var. Onların şu anki temsilcilikleri olarak aynı dostluğu ve işbirliğini devam ettireceğimize inanıyorum. Tekrar sizleri Türkiye’de, İstanbul’da ve ajansımızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ise “Büro açılışını kutluyorum, İHA’yı da tebrik ediyorum. İstanbul çok stratejik bir yerde bulunmaktadır. İstanbul’da dünyanın en büyük havalimanlarından birisi açılıyor. Japonya Büyükelçiliği ve başkonsolosluğu olarak bizim ümidimiz Türkiye’de en hızlı ve en doğru haberlerin Japonya’ya gönderilmesidir” şeklinde konuştu.

“Türkiye’deki ekibiniz bizim ekibimiz, gözünüz arkada kalmasın”
Norio Ehara’dan sonra kürsüye çıkan İhlas Haber Ajansı Operasyon koordinatörü Özgür Yorul ise “Japonya’nın önde gelen televizyonlarından Fuji TV’nin burada bir ofis açması bizim için gurur verici. Bizim de Fuji TV’nin de zaman kaybetme lüksümüz yok. Bu sebeple hızlı olmamız lazım ve bu anlaşmanın bunu sağlayacağına inanıyorum. Umarım bu birliktelik diğer ülkelerde de devam eder. Ayrıca Sayın Suzuki ve tüm yetkililere belirtmek isterim ki artık Türkiye’de bulunan ekibiniz bizim ekibimizdir, bu sebeple gözünüz arkada kalmasın” dedi.

Konuşmaların ardından Fuji TV yetkilisi tarafından takdim edilen İHA logosunun ve Fuji TV logosunun bulunduğu Japon kültürüne ait hediye, İHA ekibi adına Özgür Yorul tarafından alındı ve gece sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.