Hakkımızda

Hizmet ve ürünlerini şekillendirirken çalışmalarının merkezine okuyucu ve izleyicilerini koyan İhlas Yayın Holding, kesintisiz sürdürdüğü iletişim ve teknoloji alanındaki yatırımlarıyla rekabet gücünü artırmaktadır.

 

İhlas Grubu’nun medya sektöründeki iştiraklerinin tek çatı altında birleştirilmesi ve yönetim etkinliğinin sağlanması amacıyla 10 Temmuz 2003 tarihinde kurulan İhlas Yayın Holding, iştiraklerini ortak hedefler doğrultusunda koordine ederek yeni yatırımlar konusunda destek vermektedir.

İhlas Yayın Holding, 25-26 Ekim 2010’da hisselerini halka arz etmiş, 5 Kasım 2010’da da BIST’te işlem görmeye başlamıştır.

 

“Yeni Türkiye’nin Yeni Türkiye’si”: Türkiye Gazetesi

İhlas Yayın Holding’in yazılı medyadaki iştiraki olan Türkiye Gazetesi; saygın yayın çizgisi ve yüksek okur bağlılığı ile sektörünün önemli markalarından biridir. Yaygın bayi ağı aracılığıyla okurlarıyla kurduğu etkin iletişim ve Türkiye’nin 6 farklı ilinde konumlanan baskı tesisleri ile önemli bir rekabet üstünlüğüne sahiptir. Kurulduğu günden bu yana sahipliği değişmeyen tek gazete olan Türkiye, 2013 yılında “Yeni Türkiye’nin Yeni Türkiye’si” sloganı ışığında, görsel tasarımını ve içeriğini yenilemiş, yazar kadrosunu daha da güçlendirmiştir.

 

Dünyanın Dört Bir Yanından Haberler: İHA

İhlas Yayın Holding’in bir diğer iştiraki olan İhlas Haber Ajansı (İHA) ise, Türkiye’nin ilk özel haber ajansıdır. Yurt dışındaki ve yurt içindeki yaygın habercilik ağıyla dünyanın sayılı ajanslarındandır. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde bulunan haber ofisleri sayesinde yerel habercilikte de önemli bir rekabet gücü oluşturmakta, yerel medya kuruluşlarına yoğun haber içeriği sağlamaktadır. Sahip olduğu teknik kadro tarafından geliştirilen özel canlı yayın teçhizatları İHA’nın gündemi takip etmek konusundaki yetkinliğini ve hızını artırmaktadır. 1996 yılından itibaren yurt dışı bürolarını açmaya başlayan İHA, bugün 5 kıtadaki 35 ülkeden görüntü, fotoğraf ve haber geçebilme yeteneğine sahiptir. Türkiye ve dünya çapındaki 145 görüntü geçiş noktasının yanı sıra 32 tane uplink istasyonu sayesinde görüntüleri uydu üzerinden tüm dünyaya anında geçebilmektedir. İHA, kurduğu özel pazarlama ekipleriyle özel ticari kurumlara da habercilik ve içerik üretimi konusunda hizmet vermektedir.

 

Daima Öncü: TGRT Haber TV

TGRT Haber TV doğru, tarafsız ve kaliteli habercilik anlayışını “Daima Öncü” olma vizyonuyla sunmaktadır. Her saat yayınlanan haber bültenleriyle dünya ve Türkiye gündeminden özel haberler aktarmaktadır. Başarılı haberciliğinin yanı sıra güncel konuların, uzman isimler tarafından ele alındığı programlarıyla da özel gündem oluşturmaktadır.

 

Türkiye’nin Yaygın Haber Radyosu: TGRT FM

TGRT Haber TV tüzel kişiliği altında faaliyet gösteren TGRT FM, kurulduğu 1993 yılından bu yana programlı yayıncılık yapmıştır. 2014’te TGRT Haber ile iş birliği yaparak haber ağırlıklı programlarda önemli bir atılım gerçekleştirmiştir. TGRT FM, Türkiye genelinde bulunan 125 vericisi ile radyolardan, Türksat 4A uydusunun kapsadığı her yerde dijital uydu alıcısından, 2012 yılından bu yana da internet üzerinden dünyanın her yerinde dinlenebilmektedir.

 

Medeniyetimizin ve Değerlerimizin Tanıtımı: TGRT Belgesel

TGRT Belgesel TV; hazırladığı ve sunduğu belgesellerle kültür, medeniyet, tarih ve manevi değerlere dikkat çekmeye ve bunların sahip çıkılmasına destek vermeye çalışmaktadır. 22 Nisan 2010 tarihinde kurulan TGRT Belgesel, 24 saat boyunca kesintisiz yayın yapmaktadır. Diğer belgesel kanallarından farklı olarak uydudan herhangi bir abonelik sistemine ihtiyaç olmadan ücretsiz olarak ulaşılabilmektedir. 2015 yılı içinde yayınların Türksat Kablo TV, D-Smart gibi dijital platformlarda yayınlanması için adımlar atılmıştır. 2015 yılından itibaren yayınlar, Türksat 4A uydusunun yanı sıra D-Smart dijital platformundan da yayınlanmaya başlanmıştır.

 

Medya Satınalma Alanında Güçlü Oyuncu: İhlas Medya Planlama ve Satınalma

Faaliyetine 2005 yılında başlayan İhlas Medya Planlama ve Satınalma Hizmetleri Şirketi; gazete, televizyon, radyo, indoor-outdoor medya satın alma hizmeti sunmaktadır. Reklam sektöründeki hızlı rekabet ortamında sürekli kendini yenileyen ve kalitesini artırarak faaliyetlerini sürdüren İhlas Medya Planlama ve Satınalma Hizmetleri, müşterilerini kurumsal anlamda bir adım daha öne çıkarmak ve özellikle kriz ortamlarında daha güçlü rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla özel çözümler sunmaktadır.

 

AYLIK Yayınlar: İletişim Magazin

Çocuk dergiciliğinin marka ismi Türkiye Çocuk Dergisi ile yemek kültürü konusunda sevilen ve merakla takip edilen Yemek Zevki Dergisi’ni yayınlayan İletişim Magazin, bu dergilere dijital platformlarda da yer vererek okuyucu ağını genişletmektedir.

 

Dijital Dönüşümü İzlemiyor, Değişime Öncülük Ediyor: Dijital Varlıklar

Dijital Varlıklar, dijital medyanın her geçen gün önem kazandığı gerçeğinden hareketle yola çıkarak gruba ait medya şirketlerinin online sitelerinde fark oluşturan çalışmalarını sürdürmektedir. Deneyimli editörler, metin yazarları, grafikerler, mobil uygulama ve yazılım geliştirme, IT ekiplerinden oluşan kadrosuyla web sitesi tasarımı, mobil içerik uygulamaları, internet yazılımı, sosyal medya yönetimi gibi konularda önemli bir sektör oyuncusu haline gelmiştir.