TGRT Haber TV

TGRT Haber, 24 saat canlı yayınlanan bültenleriyle dünya ve Türkiye gündeminden haber sunmaktadır.

İhlas Grubu; Türkiye Gazetesi (İhlas Gazetecilik A.Ş.) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) ile dünyanın ve yurdun gündeminde yer tutan haberleri hazırlamaktaki tecrübesini, 29 Ekim 2004’te yayın hayatına başlayan TGRT Haber’e (TGRT Haber TV A.Ş.) aktarmıştır.

 Gündem belirleyen habercilik anlayışı

Kanal, 24 saat canlı yayınlanan bültenleriyle dünya ve Türkiye gündeminden haber sunmakta; yurt içinde ve yurt dışında gündeme ilişkin konularla ilgili uzman konukların görüşlerini paylaştığı programları, izleyicilerine ulaştırmaktadır.

2014 yılında faaliyete geçen TÜRKSAT 4A uydusunda yer alarak Avrupa’nın tamamında izlenebilir duruma gelen TGRT Haber, Avrupa’daki Türklerin yeni haber alma kaynağı konumundadır. İzleyicinin nabzını tutan yeni programlar hazırlayarak, ekranına seyirciyle arasındaki interaktif iletişim ortamını artırmaya yönelik yenilikler getiren TGRT Haber, WhatsApp uygulamasını kullanarak “Halkın Kamerası” ismiyle yeni bir yayın çalışması başlatmış ve hızla devam etmektedir. Ayrıca, TGRT Haber’in bu atılımı diğer haber kanallarına da ilham kaynağı olmuştur.

2017 yılında izleyicilerin daha fazla haber alma imkânına sahip olmasını sağlamak amacıyla konseptini değiştiren TGRT Haber, “Kesintisiz Haber” ve “Öncü Haber” sloganı ile daha çok habere ağırlık vermiştir. Hafta sonu akşam kuşağında yer alan kadın, moda ve belgesel programlarıyla da daha ziyade kadın ve gençlere hitap etmeyi planlamaktadır.

TGRT Haber, rakipleri ile daha güçlü bir şekilde rekabet edebilmek ve seyircilerine daha hızlı ve kaliteli görüntülerle hizmet verebilmek adına 2020 yılında da teknik yatırımlarını artırmayı ve canlı yayın araçlarını yenilemeyi hedeflemektedir.

Tüm platformlar üzerinden yüksek erişilebilirlik

Digiturk, D-Smart, Teledünya, Tivibu gibi dijital platformlar ve internet üzerinden (www.tgrthaber.com.tr) canlı yayın ile geniş kitlelere ulaşmakta olan TGRT Haber’de İhlas Yayın Holding’in %99,48 iştirak payı bulunmaktadır.

TGRT Haber en yakın zamanda HD yayına geçmek için her türlü çalışmayı yapmış, yayına çıkmak için TÜRKSAT tarafından yapılacak frekans tahsisini beklemektedir.