Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinden İHA’ya 3 ödül

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’inin düzenlemiş olduğu ve 3 bin 484 fotoğrafın değerlendirildiği yarışmada jüri, 8 kategoride 2018 yılına damgasını vuran 31 fotoğraf ve 8 fotoğraf serisini ödüle layık gördü.

Yılın basın fotoğrafı, siyaset, spor, çevre ve doğa, haber, foto röportaj, Türkiye güzellikleri, günlük yaşam, portre kategorilerinde düzenlenen yarışmada İhlas Haber Ajansı, Günlük Yaşam, Haber ve Çevre ve Doğa Fotoğrafı kategorilerinde 3 ödüle birden layık görüldü.

Günlük yaşam kategorisi ödülü
Günlük yaşam kategorisinde birincilik, İhlas Haber Ajansı foto muhabiri Suat Metin’in Antalya’da polis memuru Taha Yasin Gül ve yanlışlıkla silahla yüzünden vurulan aynı şubede çalışan polis memuru Ceren Ekinci’nin düğünde çektiği fotoğrafa verildi.

Yılın Günlük Yaşam Fotoğrafı:Suat Metin -İHA

Yılın çevre ve doğa fotoğrafı
Yılın çevre ve doğa fotoğrafı kategorisinde birinciliği ise İhlas Haber Ajansı foto muhabiri İsmail Coşkun, Türk denizaltısı önünde yüzen yunus fotoğrafı ile kazandı.

Yılın Çevre ve Doğa Fotoğrafı: İsmail Coşkun -İHA

Haber kategorisi ödülü
Ayrıca İsmail Coşkun’un yıkımı devam eden İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nden görünen Taksim Camii’nin inşaatı fotoğrafı haber kategorisinde üçüncü oldu.

Yılın Haber Fotoğrafı: İsmail Coşkun -İHA