Başkanın Mesajı

Değerli Pay Sahiplerimiz, iş ortaklarımız ve kıymetli çalışanlarımız,

2022 yılı ne yazık ki üzücü bir haberle başladı. 6 Şubat tarihinde ülkemizin güney doğusunu etkileyen deprem felaketiyle binlerce vatandaşımızı kaybettik ve bu kayıplarımız bizleri derinden üzdü. Çok geniş bir coğrafyada tahribata neden olan yakın zamanın en ağır doğal afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

İhlas Medya Grubu olarak deprem felaketi sürecinde halkımızın ve dünyanın doğru bilgileri almasında, ihtiyaç duyulan yardımların duyurulmasında önemli bir görev üstlendik ve üstlenmeye devam ediyoruz.

2022 yılı faaliyet gösterdiğimiz sektör açısından oldukça haber yoğun bir dönem olarak gerçekleşti. Rusya – Ukrayna savaşının başlaması ve yıl boyunca sürmesi, küresel piyasalarda emtia ve enerji fiyatlarındaki artış, tedarik zincirlerinde kırılma, enflasyon ve resesyon endişelerinin artması, NATO’ya yeni üyelikler ve bunlar gibi birçok önemli gelişme yaşanmıştır.

Dünya gündeminin bu kadar yoğun olması ve her gelişmenin küresel ağda her ülkeyi etkiliyor olması basılı, görsel, dijital medya alanlarının önemli bir görevi yerine getirdiğini hepimize bir kez daha gösterdi. Bu zorlayıcı ve yıpratıcı görevde Grubumuz; her zaman olduğu gibi güven veren bir duruş sergileyerek, doğru haberin merkezi oldu.

53 Yıldır İlkeli Yayıncılık

1970 yılında Hakikat Gazetesi ile doğru haberciliğin temellerini atan Türkiye Gazetesi, bu yıl 53’ncü yaşını kutladı. Kurulduğu günden bu yana, idealleri ve değerlerinden taviz vermeden ortaya koyduğu habercilik anlayışıyla, toplumun takdirini ve ilgisini toplayan Gazetemiz, temel hak ve hürriyetlere hassasiyetten asla vazgeçmeyerek üstlendiği misyonunu, güçlü kadrosu ve geniş ağıyla objektif olarak sürdürme gayretini her zamanki gibi devam ettirmekte.

TGRT Haber ve TGRT Belgesel’de Yenilik Rüzgarları!

Altyapı yatırımlarını sürdüren TV kanallarımız, gelişen teknolojiyi yakın takip ederek daha kaliteli bir yayın için gerekli adımları atmakta.

Avrupa’nın tamamında izlenebilir olduktan sonra Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızdan büyük ilgi gören TGRT Haber,
Türkiye’den ve dünyadan haberleri 24 saat kesintisiz aktararak, önemli bir haber ve bilgi kaynağı görevini üstlenmekte.

İhlas Haber Ajansı Dünya’ya doğru haberi ulaştırmaya devam ediyor!

Teknolojik altyapısını sektörün değişen ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirip, güçlendiren ve buna bağlı olarak hizmet çeşitliliğini arttıran İhlas Haber Ajansı medya kuruluşlarına verdiği hizmetlerin yanı sıra dijital mecralar ve sosyal
medya abonelikleri ile faaliyet alanını daha da genişletti.

Ayrıca sivil toplum örgütlerine, kamu/özel kurum ve kuruluşlarına yönelik sunduğu hizmetleride 2022 yılında artarak devam etti. Tüm dünyada ajans faaliyetlerinde bulunan ve farklı ülkelerde teknik altyapı imkanlarına sahip İHA, operasyonel güç, hız, aktivasyon kabiliyeti ve güvenilirlik açısından değerlendirildiğinde, dünyanın sayılı medya kuruluşlarından biri olmaya devam etmekle birlikte çıtayı daha yukarıya taşıyabilmek adına çalışmalarını sürdürmekte.

Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde iç aksamı kendi teknik servisi tarafından üretilen canlı yayın araçlarını kullanan İHA, yeni nesil canlı yayın cihazlarını kendi bünyesinde üretmek için çalışmalara da devam etmekte.

Dijitalleşmede Disiplinli ve Yenilikçi Adımlar

Günümüzde yayıncılığın geleceğini; değişen dünya şartları, dijitalleşme hızı, teknolojik yenilikler ve yeni neslin tercihleri belirlemeye başladı. Bu gerçeklikten hareketle, dijitalleşmedeki gelişmeleri yakından takip eden İhlas Medya Grubu, her geçen gün önemi daha da artan bu mecrada birçok yenilikçi adımlar attı, atmaya da devam ediyor.

İhlas Yayın Holding, dijital dünyayı kucaklayan bakış açısıyla doğru ve güvenilir kaynak olma geleneğini sürdürüyor. Gayret, sabır ve istikrar gerektiren bu yolda bizlere destek olan, yanımızda duran kıymetli paydaşlarımıza, değerli iş arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla,

AHMET MÜCAHİD ÖREN

Yönetim Kurulu Başkanı